2.kolo play-off

17.03.2009 18:36

Na 2.čtvrtfinále, které se konalo 1.3.2009, jen tak nikdo nezapomene. V prvním utkání proti sobě nastoupili podruhé WFR a Gladiátoři. Mohutný nástup do utkání měli WFR. Během několika minut vedli 2:0. Ale Gladiátoři se nedali zahanbit a ještě v první třetině přišla odpověď. Zápas měl velice rychlý průběh. Pořád to byla přetahovaná o to, kdo bude vést, většinou o rozdíl jedné branky. Ve třetí třetině vedli Gladiátoři už o dva góly. Soupeři se podařilo vyrovnat a utkání se dostalo do prodloužení. Prodloužení se hrálo na 5 minut bez pravidla vítězného gólu. V tomto prodloužení během půl minuty přišel gól ze strany WFR. Skoro celé prodloužení vedli, ale 17 vteřin před koncem došlo k vyrovnání a ani po prodloužení jsme neznali jméno vítěze. To bylo něco pro diváky. Viděli jsme nádherný vývoj utkání, skvělé prodloužení a ještě ke všemu teď přišly na řadu samostatné nájezdy. Jako první se vydal na nájezd nejlepší střelec ligy proti brankáři WFR. Jel klidně s rozmyslem. Položil si golmana na zem, ale bohužel přišlo zklamání, protože míček minul odkrytou branku. Všichni s napětím čekali jak na to odpoví druhé mužstvo. Hráč volil střelu z poměrně velké vzdálenosti a nemýlil se. Bohužel branka nemohla být uznána, protože hráč si míček před střelou stáhnul dozadu a porušil tím pravidla. Další nájezd dostal Gladiátory do vedení. WFR jako odpověď vyslali svého nejzkušenějšího hráče a kapitána zároveň. Jenže než stačil provést jakoukoliv kličku, bránkář skočil po míčku a  neuvěřitelným zákrokem znemožnil hráči skórovat. Následující úspěšný nájezd pečetil výhru Gladiátorů a tím i vyrovnání série na 1:1. Příští týden se tedy rozhodne, kdo postoupí do semifinále.

V druhém utkání přivítali, vítězové prvního duelu TJ Sokol Benbro, Notor Band Klášter. Nutno podotknout, že tým Benbra se dostavil v počtu 4 hráčů a brankáře. Jak se ukázalo, na počtu vůbec nezáleží. Drtivým začátkem se ujali vedení. Notor se během první třetiny oklepal a momentální prohru o 4 branky začal postupně korigovat. Do konce první třetiny stáhli rozdíl na jednu branku. Po úvodním hvizdu druhé třetiny hned Benbro skórovalo. Byl to boj a neuvěřitelné drama. Po třetí třetině byl stav nerozhodný a přišlo prodloužení. Během něj to bylo jako na houpačce. Nikdo nedal nikomu nic zadarmo. Bojovalo se o každý centimetr haly. Výsledkem bylo i nerozhodné prodloužení a na řadu přišli nájezdy. Hráči Benbra se domlouvali, který jeden háč nepojede. Naopak Notoři měli opačný problém. Museli vybrat z jejich početného týmu pouze 3 hráče. Notor prohrával v sérii 0:1 na zápasy. Musel proto využít šance a stav série vyrovnat. Stačilo k tomu vyhrát nájezdy. Bohužel to se nepodařilo a Notor Band Klášter prohrál na samostatné nájazdy a tím i vypadl z play-off. TJ Sokol Benbro prošlo čtvrtfinálem vítězně a čeká teď na výsledek mezi WFR a Gladiátory. Podle vítěze se určí soupeř v semifinále. Pokud vyhrají WFR bude jejich soupeř FBC Vikings. V připadě výhry Gladiátorů to budou Dr.ACI Veselá. Vše se rozhodne v neděli 8.3.2009, kdy se odehraje poslední zápas čtvrtfinále a hned potom se rozjede i semifinále. PŘIJĎTE VŠICHNI podpořit tým Dr.ACI Veselá v semifinálových bojích a vytvořit tak nezapomenutelnou atmosféru.